Ο Φίλιππος Βέροιας είναι η μοναδική ομάδα που θα εκπροσωπήσει τα ελληνικά χρώματα στα προημιτελικά του 2ου Διεθνούς Τουρνουά «ΒΡΙΛΗΤΤΤΟΣ».

211133

Στο κατάμεστο «Φιλίππειο» οι Βεροιώτες έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στην Ρούνταρ Πλιέβλιε επικρατώντας με 33-14 και με τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς σφράγισαν και τυπικά το εισιτήριό τους για τη φάση των «8» του τουρνουά.

Εκεί θα τεθεί αντιμέτωπος με την γαλλική Σεν Ραφαέλ κι εφόσον οι παίκτες του Τάσου Χατζηπαρασίδη επιδείξουν το ίδιο σοβαρό πρόσωπο έχουν όλες τις πιθανότητες με το μέρος να βρεθούν στα ημιτελικά.

ΡΟΥΝΤΑΡ ΠΛΙΕΒΛΙΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 14-33

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-8, 4-12, 6-18 (ημχ.), 9-22, 10-25, 12-28, 14-33

ΡΟΥΝΤΑΡ ΠΛΙΕΒΛΙΑ (I. Μάσκοβιτς): Αχντίελιτς, Μίλοβιτς, Ντραγκάσεβιτς 1, Μάτοβιτς, Ζίχντοβιτς 1, Τσβίγιοβιτς, Τοπάλοβιτς, Κλέπο, Ντίβλοβιτς 1, Κοβάτσεβιτς 2, Βογίχοβιτς 7, Βούκας, Ντρόμπχιακ 1, Πάχτοβιτς, Κλάτσαρ 1.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τ. Χατζηπαρασίδης): Στεριόπουλος 3, Στεμπάρη, Πασχούλας 2, Ταραμονλής 4, Ναυροζίδης 2, Σαράφης, Παπαδόπουλος 3, Κοντόπουλος 3, Τζιμπούλας 4, Μπαλτατζής 2, Κουκουτσίδης 5, Ζούζος, Κωσταράκης 1, Γκαράς 2, Χουγκός 2

Διαιτητές: Καργατζής, Σιδηροπούλου Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 1/3 – 1/1

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΝΟΒΙ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 28-16
ΠΥΛΑΙΑ- ΙΣΡΑΗΛ (1) 14-26

2η αγωνιστική
ΝΟΒΙ- ΠΥΛΑΙΑ 29-21
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ- ΙΣΡΑΗΛ (1) 20-34

3η αγωνιστική
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ- ΠΥΛΑΙΑ 21-22
ΝΟΒΙ- ΙΣΡΑΗΛ (1) 16-22

Βαθμολογία
Ομάδα/Γκολ/Β.
1. Ισραήλ (1)/82-50/6
2. Νόβι Βελ./73-59/4
3. Πυλαία Κων/57-76/2
4. Πανιώνιος/57-84/0

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική
ΣΕΝ ΡΑΦΑΕΛ- ΔΡΑΜΑ 29-19
ΠΑΡΤΙΖΑΝ- ΦΟΙΒΟΣ 23-18

2η αγωνιστική
ΣΕΝ ΡΑΦΑΕΛ- ΠΑΡΤΙΖΑΝ 18-18
ΔΡΑΜΑ- ΦΟΙΒΟΣ 16-33

3η αγωνιστική
ΔΡΑΜΑ- ΠΑΡΤΙΖΑΝ 9-30
ΣΕΝ ΡΑΦΑΕΛ- ΦΟΙΒΟΣ 16-15

Βαθμολογία
Ομάδα/Γκολ/Β.
1. Παρτιζάν/71-45/5
2. Σεν Ραφαέλ/63-52/5
3. Φοίβος Σ./66-55/2
4. Δράμα/44-92/0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΚΡΟΑΣΙΑ- ΠΑΟΚ 40-13
ΙΣΡΑΗΛ (2)- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 27-20

2η αγωνιστική
ΚΡΟΑΣΙΑ- ΙΣΡΑΗΛ (2) 31-18
ΠΑΟΚ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 22

3η αγωνιστική
ΠΑΟΚ- ΙΣΡΑΗΛ (2) 18-29
ΚΡΟΑΣΙΑ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Βαθμολογία
Ομάδα/Γκολ/Β.
1. Κροάσια Ζ./110-38/6
2. Ισραήλ (2)/74-69/4
3. Βριλήσσια/63-88/2
4. ΠΑΟΚ/53-95/0

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΡΟΥΝΤΑΡ- ΦΑΙΑΚΑΣ 21-19
ΜΑΛΤΑ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ 7-36

2η αγωνιστική
ΡΟΥΝΤΑΡ- ΜΑΛΤΑ 18-14
ΦΑΙΑΚΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ 21-29

3η αγωνιστική
ΦΑΙΑΚΑΣ- ΜΑΛΤΑ 24-20
ΡΟΥΝΤΑΡ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ 14-33

Βαθμολογία

Ομάδα/Γκολ/Β.
1. Φίλιππος Β./98-42/6
2. Ρούνταρ Πλιέβλια/53-66/4
3. Φαίακας Κ./64-70/2
4. Μάλτα/41-78/0

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ

10:40 1ος προημιτελικός (Π1):Ισραήλ 1 – Ισραήλ 2
11:30 2ος προημιτελικός (Π2): Νόβι Βελιγραδίου – Κροάσια Ζάγκρεμπ
12:20 3ος προημιτελικός (Π3): Παρτίζαν – Ρούνταρ
13:10 4ος προημιτελικός (Π4): Σεν Ραφαέλ – Φίλιππος Βέροιας

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  
  •  

Απάντηση