Οι ομίλοι και το πρόγραμμα του 2ου Διεθνούς τουρνουά «ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ 2014».

165337

Η Οργανωτική Επιτροπή του «ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ» ανακοινώνει τους ομίλους και το πρόγραμμα του 2ου Διεθνούς τουρνουά «ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ 2014», το οποίο θα πραγματοποιηθεί στην κατηγορία των παμπαίδων (γεννημένοι το 2000), το διάστημα 11-16 Απριλίου στη Βέροια με την στήριξη της ΟΧΕ και του Δήμου Βέροιας.

Το σύστημα

-Οι αγώνες θα έχουν διάρκεια 40 λεπτά (2Χ20) με διάλειμμα 5 λεπτά.

-Κάθε ομάδα έχει δικαίωμα για δύο time out σε κάθε παιχνίδι, διάρκειας 30 δευτερόλεπτων το καθένα.
-Οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο θα προκριθούν στους προημιτελικούς. Οι υπόλοιπες ομάδες θα αγωνιστούν σε αγώνες κατάταξης, οι 3ες ομάδες κάθε ομίλου για τις θέσεις 9-12, ενώ οι 4ες για τις θέσεις 13-16.

-Θα χρησιμοποιηθεί μπάλα μεγέθους -1-, ενώ δεν επιτρέπεται η χρήση κόλλας.

-Δεν θα υπάρχει περιορισμός στις άμυνες, η δίλεπτη αποβολή επισύρει ποινή ενός λεπτού, η απευθείας κόκκινη κάρτα επιφέρει αποκλεισμό από το επόμενο ματς, ενώ όταν ο ίδιος παίκτης δεχθεί ξανά απευθείας κόκκινη κάρτα αποκλείεται από την συνέχεια του τουρνουά.

-Σε περίπτωση ισοβαθμιών τα κριτήρια είναι: 1) Η βαθμολογία των αποτελεσμάτων των μεταξύ τους αγώνων, 2) Η καλύτερη διαφορά τερμάτων των μεταξύ τους αγώνων, 3) Η καλύτερη επίθεση στο σύνολο των μεταξύ τους αγώνων, 4) Η καλύτερη συνολική διαφορά τερμάτων, 5) Η καλύτερη επίθεση στο σύνολο, 6) Κλήρωση.

-Οι όμιλοι καταρτίστηκαν με την παρουσία δύο ελληνικών και δύο ξένων ομάδων σε κάθε όμιλο.

Οι όμιλοι
1ος: Νόβι Βελιγραδίου (Σερβία), Πανιώνιος, Πυλαία Κωνσταντινοπολίτες, Εθνική Ισραήλ (1)
2ος: Σεν Ραφαέλ (Γαλλία), Δράμα 1986, Παρτίζαν Βελιγραδίου (Σερβία), Φοίβος Συκεών
3ος: Κροάσια Ζάγκρεμπ (Κροατία), ΠΑΟΚ, Εθνική Ισραήλ (2), ΕΣΝ Βριλησσίων
4ος: Ρούνταρ (Μαυροβούνιο), Φαίακας Κέρκυρας, Εθνική Μάλτας, Φίλιππος Βέροιας

Το πρόγραμμα
Παρασκευή 11/4/2014
13:00 Συνέντευξη Τύπου, 16:00 ώρα άφιξη ομάδων, 18:00 παρέλαση ομάδων, 19:00-21:00 τελετή έναρξης, 22:00 τεχνική σύσκεψη
Σάββατο 12/4/2014
8:30 Νόβι- Πανιώνιος, 9:20 Σεν Ραφαέλ- Δράμα, 10:10 Κροάσια- ΠΑΟΚ, 11:00 Ρούνταρ- Φαίακας, 11:50 Πυλαία- Ισραήλ (1), 12:40 Παρτίζαν- Φοίβος, 13:30 Ισραήλ (2)- Βριλήσσια, 14:20 Μάλτα- Φίλιππος, 15:10 Νόβι- Πυλαία, 16:00 Σεν Ραφαέλ- Παρτίζαν, 16:50 Κροάσια- Ισραήλ (2), 17:40 Ρούνταρ- Μάλτα, 18:30 Πανιώνιος- Ισραήλ (1), 19:20 Δράμα- Φοίβος, 21:00 δείπνο ομάδων με ελληνική μουσική.
Κυριακή 13/4/2014
8:30 ΠΑΟΚ- Βριλήσσια, 9:20 Φαίακας- Φίλιππος, 10:10 Πανιώνιος- Πυλαία, 11:00 Δράμα- Παρτίζαν, 11:50 ΠΑΟΚ- Ισραήλ (2), 12:40 Φαίακας- Μάλτα, 13:30 Νόβι- Ισραήλ (1), 14:20 Σεν Ραφαέλ- Φοίβος, 15:10 Κροάσια- Βριλήσσια, 16:00 Ρούνταρ- Φίλιππος. Αγώνες κατάταξης: 16:50 4οςΑ-4οςΓ, 17:40 4ος Β-4οςΔ, 18:30 3οςΑ-3οςΓ, 19:20 3οςΒ-3οςΔ. 20:30 Μουσική εκδήλωση στον χώρο τεχνών από τους φίλους Βυζαντινού πολιτισμού Θεσσαλονίκης.
Μ. Δευτέρα 14/4/2014
09:00 θέσεις 15-16, 9:50 θέσεις 13-14, 10:40 1ος προημιτελικός (1ος Α-2οςΓ), 11:30 2ος προημιτελικός (2ος Α-1οςΓ), 12:20 3ος προημιτελικός (1οςΒ-2οςΔ), 13:10 4ος προημιτελικός (2οςΒ-1οςΔ), 14:00 θέσεις 11-12, 14:50 θέσεις 9-10, 15:40 θέσεις 5-8 (ηττημένοι Π1-Π3), 16:30 θέσεις 5-8 (ηττημένοι Π2-Π4). 17:30-19:00 Διεθνές σεμινάριο προπονητών (πρακτικό), 20:00-23:00 Διεθνές σεμινάριο προπονητών (θεωρητικό).
Μ. Τρίτη 15/4/2014
8:30 εκδρομή στην Βεργίνα, 14:00 θέσεις 7-8, 14:50 θέσεις 5-6, 15:40 1ος ημιτελικός (νικητές Π1-Π3), 16:30 2ος ημιτελικός (νικητές Π2-Π4), 17:20 αγώνας βετεράνων Φιλίππου Βέροιας- προπονητών ομάδων τουρνουά, 18:10 Μικρός Τελικός, 19:00 Τελικός, 20:00-21:30 τελετή λήξης, 22:00 Πάρτι αθλητών.
Μ. Τετάρτη 16/4/2014
Αναχώρηση των ομάδων

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  
  •  

Απάντηση